Marka Geliştirme

Daha önce bir marka yaratma girişiminde bulunanlar, ya da bunu sadece hayal edenler, bir markanın henüz hayal edilme sürecindeyken bile çok fazla emek istediğini bilirler. Markaların hayalden hayata geçişleri zor ve sancılı bir süreçtir, ancak bir kere doğduklarında, artık gelişmeleri için önlerinde hiçbir engel yoktur.

Geçmişe ve özellikle büyük markaların hikayelerine baktığınızda marka geliştirmenin nasıl yapılacağına dair birçok yazılı ve sözlü kaynak ile örnek olay görebilirsiniz. Ancak bu örnekleri taklit etmek çoğu zaman sonuç vermez.

Her markanın doğum ve gelişim süreci farklı olduğu için markanızı geliştirmekle sorumlu ekibin markanıza özel düşünebilmeyi başarması gerekir. Başarısı kanıtlanmış bazı stratejiler bütün markalara uygulanabilir, fakat hiçbir marka gelişim stratejisi bütün markalar için başarılı sonuç vermez.

Markanıza Uygun Stratejileri Birlikte Geliştirelim

Bir marka yaratmanın ve yaratılmış bir markayı geliştirmenin çok emek gerektirdiği ve zor bir iş olduğu konusunda herkes hemfikir. Yine de marka geliştirmek kimsenin bilmediği bir sır değil. Advice Digital olarak yıllardır markalara verdiğimiz desteklerle hem şirketimizi hem de iş ortaklarımızı büyütüyoruz.

Bize göre başarılı bir marka gelişim sürecinde en önemli nokta, iş ortağımız olan şirketlere sunduğumuz destekle birlikte kendimizi de geliştirmek. Bu süreçte karşılaştığımız her yeni sorunda öğrenilmesi gereken yeni bir bilgi, edinilmesi gereken yeni bir tecrübe buluyoruz ve böylece, marka gelişim sürecinin nasıl yönetilmesi gerektiğini her gün daha fazla öğreniyoruz.

Markanızla ilgili çalışma yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle birlikte çalışacağınız ekibin sizi, işinizi ve hayalinizdeki markayı ne kadar iyi anladığına odaklanmalısınız. Böyle bir ekiple çalıştığınız takdirde genel geçer stratejiler yerine size özel geliştirilecek marka gelişim stratejilerinin çok daha iyi sonuçlar verdiğini gözlemle fırsatı bulursunuz ve günden güne hayalinizdeki markaya yaklaştığınızı görür ve hissedersiniz.