SEO Çalışması

Dijital platformlarda ilk defa hizmet verecek olan kişi ve kurumlar ile çevrimdışı ortamlardaki hizmetini dijitale taşımak isteyen kişi ve kurumlar için en önemli konuların başında SEO çalışması geliyor. Search engine optimization yani arama motoru optimizasyonu anlamına gelen SEO kelimesi, internet sitelerinin arama motoru odaklılığını sağlayan çalışmaları ifade etmek için kullanılıyor.

Dijital platformlarda reklam alanı satın almak dışında yeni müşterilere ulaşmanın en önemli yollarından bir tanesi de sitenizi arama motorlarına sevdirmektir. Arama motorlarının sitenizi sevmesi için internet sitenizde uygulamanız gereken bazı iş ve işlemler bu konuda profesyonel çalışma yürüten dijital pazarlama uzmanları tarafından belirlenir ve sitenizde gerekli düzenlemeler yapılır.

SEO çalışmaları için ödediğiniz tek seferlik ücretler uzun vadede sitenizin arama motorlarında öne çıkmasını sağlayabilir. İnternet sitenizin arama motorları tarafından kabul görmesi ve sonuç sayfasında ilk sıralarda çıkartılması, sürekli ve ücretsiz trafik, yani müşteri anlamına gelmektedir.

Geleceğe Yatırım: Arama Motoru Optimizasyonu

Bazı şirketler SEO yatırımı yerine ücretli reklam vererek satış gerçekleştiriyor. Aslında sitelere anlık trafik çekmenin ve anlık olarak satış yapmanın en etkili yolu reklam vermektir. Fakat uzun vadede reklama ayırdığınız bütçenin şirketinizi finansal açıdan yıprattığını görürsünüz.

Daha uzun vadede kazanmanın yolu ise arama motorlarından organik yollarla ziyaretçi çekmektir. Sosyal medya reklamı verdiğinizde o anda Youtube, Instagram ya da Facebook’taki dolaşan kişilerin amacı satın almak olmadığı için, reklamlar çok fazla görüntülense bile reklam dönüşleri istediğiniz gibi olmayabilir. Ancak Google’da ve diğer arama motorlarında ürün ve hizmet odaklı arama yapan kişiler büyük ihtimalle satın alma yaparlar. Bu nedenle Advice Digital olarak öncelikle geleceğe yatırım yapmak isteyen iş ortaklarımızın sitelerini analiz ediyoruz ve sonrasında profesyonel ekibimizle ortaklarımıza gerekli SEO çalışmalarını sunuyoruz.