Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya hesaplarını ve blog sitelerini sık sık güncelleyen şirketlerin, sosyal medyada var olmayan şirketlere oranla çok daha başarılı olduğunu gözler önüne seren birçok bilimsel araştırma var.

Durum böyleyken sosyal medyayı önemsememek ya da sosyal medya hesaplarını amatör şekilde yönetmek şirketler için intihar etmek anlamına gelebilir.

Birçok şirket sosyal medyada “işten arta kalan zamanlarda” paylaşım yaparak verim elde edebileceğini düşünüyor. Ancak arama motorlarının ve sosyal medya sitelerinin algoritmaları devamlılığı esas aldığı için düzensiz paylaşım yapılan hesapların dijital platformlarda öne çıkması mümkün olmuyor.

Eğer vaktinizin büyük kısmını asıl işinize ayırmak istiyorsanız, sosyal medya yönetimi konusunda profesyonel bir ekiple çalışabilirsiniz. Advice Digital olarak sosyal medyada markanıza uygun içerikler oluşturup bu içerikleri planlı yayınlara dönüştürebiliriz.

Yeni Müşteri Edinme Maliyetinizi Sosyal Medya ile Düşürün

Bir araştırmaya göre tüketicilerin %78’i bir şirketi reklamlar yerine blog içeriği ile tanımayı tercih ediyor. Bir diğer aşama, sosyal medya içeriklerini de kapsayan içerik pazarlamasının %62 daha az harcamayla üç kat fazla etki ürettiğini ortaya koyuyor.

Bilimsel niteliği olan bu araştırmalara birçok örnek ekleyebiliriz. Bu araştırmalara göre on yıllar önce ortaya atılan “İçerik kraldır” sözü hala geçerliliğini koruyor.

Sadece paralı reklam alanları kullanıldığında yeni müşteri edinme maliyeti çok yükselebilir. Ayrıca yeni müşterilerinizin hizmet ya da ürününüzü reklam sonucu sadece bir kere satın alma ihtimali daha yüksektir. Oysa blog sitesinde ve sosyal medya hesaplarında düzenli olarak insanlara fayda sağlayan içerikler üreten bir şirketin organik takipçilerinin ve sadık müşterilerinin oluşma ihtimali daha fazladır.

Advice Digital olarak insanlara yarar sağlama misyonunu sosyal medyada sürdürerek sadık müşteriler elde etmek isteyen şirketlere sosyal medya yönetim hizmeti veriyoruz.